Борусия (Дортмунд) допусна загуба при гостуването си на Кьолн с 1:2 в мач от 19 кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните", които днес празунват 106 години от създаването на клуба, загубиха за първи път в историята си мач на паметната за тях дата 19 декември. До този момент тимът беше играл 6 пъти на рождения си ден, в които беше записал 5 победи и 1 равенство.

Днес двубоят на "Райненергищадион" започна по прекрасен начин за Борусия. "Жълто-черните" имаха преимущество през първото полувреме и логично на почивката водеха с 1:0. Голът падна в 18-ата минута, когато Сократис засече с глава центриране от корнер.

След почивката статувкото на терена се промени и Кьолн взе инициативата. Десетина минути преди края на редовното време Герхард нацели десния страничен стълб, а малко след това Цолер изравни след груба грешка на вратаря Бюрки.

В последната минута защитата на Борусия изпусна Антони Модест, който вкара атрактивно от движение и донесе трите точки на своите.

Дортмунд заема 2-ро място във временното класиране с актив от 38 точки. Кьолн е 9-ти с 24 пункта.