Център за почасово предоставяне на услуги предстои да заработи на ул. "Лотос" в район „Източен”, стана ясно на пресконференция на райкмета Николай Чунчуков. Изграждането на социалния център е по проект „Независим живот – район „Източен”, финансиран от ОП „Развитие на човешки ресурси”.
За потребителите на центъра ще се грижат лични и социални асистенти, а също и домашни помощници. Отделно ще има назначени медицинска сестра, психолог и шофьор. Така нуждаещите се ще получават различен вид помощ – от придружаване до тоалетна, през социализиране към общността с различни активностти, до посещение на театър.
Центърът предстои да отвори врати на 1 април, когато вече ще са ясни всички потребители. Стойността на проекта възлиза на 499 945,31 лева, а продължителността му - малко под две години – 01.04.16 г. - 30.11.17 година.
Прочетете още
- 12:51 МВР призовава гражданите за съдействие по случая „Петрохан"
- 12:04 Последното послание на 15-годишния младеж към издирвания Иво Калушев
- 14:00 Пловдивчанин: Клон падна на сантиметри от мен - щеше да ме убие! СНИМКИ
- 16:36 МВР толерира безнаказаността: Самуил Хаджиев пак се стяга за началнически пост