Отборът на ЦСКА-София завърши летните си контроли с престижно реми срещу играещия в Серия А Удинезе. На стадион „Българска армия“ двубоят, преди началото на който „червените“ представиха състава си, завърши при 0:0, като интересните ситуации не липсваха. Двата тима удариха по една греда през първото полувреме, а след почивката Удинезе остана с 10 души на терена и в самия край на срещата профука най-чистото положение в целия мач. Така ЦСКА-София записа втори престижен резултат срещу представители на калчото, след като по-рано през месеца те победиха Интер с 2:1 Началото на мача се оказа по-предпазливо, но динамиката в двубоя постепенно започна да нараства. „Червените“ дадоха тон за това с мощен далечен шут на Борис Галчев в 6-ата минута, който попадна в ръцете на вратаря Орестис Карнезис. Най-чистото положение за българите дойде в 17-ата минута. Тогава ЦСКА-София хвана противника на контраатака, а Борис Галчев изведе Преслав Йорданов в коридор отляво. Таранът нахлу в наказателното поле и стреля силно с левия крак от около 14-15 метра по диагонала. Карнезис не помръдна и само изгледа как топката срещна близкия страничен стълб почти до сглобката, а след това отскочи встрани. Лека-полека Удинезе започна да действа на по-висока скорост, а насинетаната халфова линия на Джузепе Якини започна да дава резултати. Италианците пресираха доста успешно и успяваха доста често да действат при числен превес в половината на ЦСКА. В 36-ата минута Панайотис Коне затрудни Китанов с шут от близо 28 метра, който вратарят трябваше да избива в корнер. Последвалото центриране не бе изчистено много умело, тъй като попадна у Фелипе. От дъгата защитникът нанесе изстрел от въздуха, който си проправи път през купа от тела и уцели левия стълб зад стража на „червените“. Две минути по-късно ЦСКА имаше никак нелош шанс благодарение на Диого Виана. Португалецът за пореден път развинти Фелипе и центрира остро във вратарското поле. Карнезис не можа да се намеси, а Силван Видмер навреме попречи с тяло на Станислав Маламов да засече отблизо. Големият пропуск за Удинезе през първата част направи Дуван Сапата. Колумбиецът бе изведен от Франческо Лоди сам срещу вратаря в 43-ата минута. Той използва добре скоростта си, за да финтира Китанов, но след това се озова под остър ъгъл спрямо вратата и не можа да я улучи. Второто полувреме започна с доста смени в редиците на ЦСКА-София, а пък Удинезе стартира вяло след почивката и така първите минути не бяха особено атрактивни. Лека-полека италианците започнаха да взимат териториален превес и в 63-ата минута Госодинов трябваше да спасява отбора си. Влезлият между полувремената страж се справи с Дуван Сапата, който бе останал очи в очи срещу него на 6-7 метра от вратата. Колумбиецът пробва нисък шут, който Господинов спаси с крак. Впоследствие и колегата на Янев Джузепе Якини наблегна на смените, за да даде шанс на повече от състезателите си. Това се отрази сериозно върху темпото на мача, който вече не вървеше на същите обороти. Лошата новина за ЦСКА-София през това полувреме беше травмата на Йордан Йорданов, който беше сред играчите, появили се на смяна. Той пострада след единоборство с Ридер Матос и лошо падане на терена, при което нарани рамото си. Христо Янев реши да не рискува го замени с Давид Симао. Четвърт час преди края на срещата гостите останаха с човек по-малко на терена след безумна намеса на Фелипе. Бранителят изрита жестоко Диого Виана през пищяла и съвсем заслужено получи втори жълт картон, който го прати под душовете. Въпреки численото неравенство тъкмо Удинезе можеше да си тръгне с победата, ала с убийствен пропуск във втората минута от продължението се отличи Якуб Янкто. Резервата в състава на "фриуланите" трябваше да засече центриране на около метър пред голлинията и някак намери начин да прати топката в аут с шут над гредата. ЦСКА-СОФИЯ - УДИНЕЗЕ 0:0 ЦСКА (4-1-4-1): 12. Георги Китанов (46' - 1. Анатолий Господинов) - 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски (78' - 28. Пламен Гълъбов), 5. Рафа Перес, 3. Антон Недялков (55' - 16. Петър Витанов) - 8. Борис Галчев /к/ - 7. Диого Виана, 10. Арсенио Нунеш (57' - 14. Самир Аясс), 15. Кристиан Малинов (46' - 13. Йордан Йорданов (67' - 17. Давид Симао)), 20. Станислав Маламов (73' - 18. Александър Георгиев) - 9. Преслав Йорданов (64' - 19. Кирил Десподов) Треньор: Христо Янев Удинезе (3-5-2): 31. Орестис Карнезис – 75. Тома Ерто (82' - Eденилсон), 5. Данило, 30. Фелипе – 27. Силван Видмер (82' - Габриеле Анджела), 7. Еманюел Агиеманг-Баду (78' - Самир де Соуза), 20. Франческо Лоди (60' - Ридер Матос), 33. Панайотис Коне (60' - Якуб Янкто), 17. Пабло Армеро (60' - Родриго де Паул) – 77. Сирил Теро (72' - Андрия Балич), 9. Дуван Сапата (72' - Стипе Перица) Треньор: Джузепе Якини Коментирай