Младата надежда на швейцарските алпийски ски Джан Лука Барандун загина при инцидент с парапланер. 24-годишният скиор беше считан за един от най-големите таланти в скоростните дисциплини. Той записа общо 17 участия за Световната купа в последните два сезона, като постигна едно класиране в топ 10, когато се нареди девети на комбинацията в Бормио през миналата година.
Барандун се е разбил в скали при полет с парапланер, а нараняванията му са били толкова сериозни, че е починал на място. Трагедията се е случила в неделя преди обяд.
"Швейцарската ски фамилия мисли в този труден момент за почерненото семейство. Изказваме искрени съболезнования", сподели изпълнителният директор на швейцарската федерация Маркус Волф.
Прочетете още
- 18:05 Карайте внимателно! Порой и град заляха АМ "Тракия" ВИДЕО
- 17:03 Голям пожар лумна в София, гъст дим се извива над столицата* СНИМКИ+ВИДЕО
- 19:00 Бясна скорост, липсващ тротоар и две деца на сантиметри от трагедия ВИДЕО
- 20:00 Джебчии обраха жена в автобус в София, деца намериха и върнаха документите ѝ