В едно перуанско селце строят път. Един човек дълго време седи и наблюдава работата. Приближава го един от екипа и му казва:
– Здравейте, аз съм Джордж Франк Стивън, инженерът, ръководещ строителството на този път.
– Здравейте, аз съм Федерико Диас от съседното село.
– Прави ми впечатление, че никога не сте виждал, как се строи съвременно автотрасе. Кажете ми, как строите пътища във вашето село?
– Ами, в наше село ако трябва да строим път, пускаме едно старо магаре и то минава по най-краткия и безопасен маршрут. По този маршрут строим нашия път.
– А ако нямате магаре?
– Тогава викаме инженер!
Прочетете още
- 19:04 Откриха труп на мъж в реката край "Лъвов мост" в София СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО