Приливен дъжд, придружен от силна градушка удари Панагюрище в ранните следобедни часове на днешния ден, съобщават очевидци, цитирани от bTV.
На този етап няма официални данни за нанесени материални щети, но кадрите показват улици, буквално превърнали се в реки. Хората съобщават и за наводнени мазета и пострадали коли.
На места градушката е била толкова силна, че прилича на сняг.
Припомняме, че по-рано днес завихрило се торнадо изплаши жителите на Кюстендил и село Копиловци, след което последва пороен дъжд и градушка.
От НИМХ-БАН обявиха жълт код за обилни валежи с гръмотевици в областите Кюстендил и Благоевград. В отделни райони се очакват до 35 литра на квадратен метър.
Прочетете още
- 10:59 Две коли се сблъскаха в Пловдив! Образува се задръстване СНИМКИ
- 19:00 Драма в Русе: Стопанка на изчезнало коте обвини жена в системно премахване на обявите ѝ СНИМКИ
- 17:16 След закриването на "Магазин за хората": Как реагираха жителите на Куклен? ВИДЕО
- 09:00 Герой в час пик: тролейбусен шофьор слезе от кабината и спаси жена в беда