Валенсия надви Гент с 2:1 в мач от Група Н на Шампионската лига. Софиан Фегули след четвърт час игра даде преднина на „прилепите” след рикошет в крака на Ласе Ниелсен – 1:0. Гостите обаче не се предадоха и успяха да изравнят. След индивидуална грешка в защитата на Валенсия Томас Фокет успя да открадне топката и стреля фантастично по диагонала в далечния ъгъл на вратата за 1:1. През второто полувреме „прилепите” се втурнаха в атаки. Обсадата им даде резултат в 72-ата минута.  След разбъркване в наказателното поле на Гент Стефан Митрович отклони  топката в собствената си врата след коварен шут на Хосе Гая – автогол и 2:1 за Валенсия! В последното си домакинство срещу белгийци "прилепите" разбиха Генк със 7:0 в груповата фаза през на турнира през сезон 2011/12. Валенсия има 5 победи, 1 равенство и 1 загуба срещу белгийски тимове на свой терен. Гент все още няма точка в гостуване в мач от групова фаза на евротурнирите. Валенсия – Гент 2:11:0 Софиан Фегули (15), 1:1 Томас Фокет (41), 2:1 Стефан Митрович (71 - автогол)