Холандският депутат Герт Вилдерс раздаде спрейове за самозащита на жени в град Спейкенисе, за да се защитават от т.нар. от него "ислямски тестостеронни бомби" или с други думи нападения, подобни на сексуалните посегателства от новогодишната нощ в Кьолн, предаде Асошиейтед прес.
Вилдерс, обграден от бодигарди и полицаи, посети вчера пазар в града, за да раздаде спрейовете, съдържащи червена боя. Сред отрупаните със зеленчуци, риба и цветя щандове, Вилдерс бе посрещнат като рокзвезда от десетки свои симпатизанти.
Други обаче протестираха срещу посещението му и издигнаха плакати, на един от които пишеше "Бежанците са добре дошли, расизмът не".
Докато се ръкуваше със симпатизантите си и позираше за селфита, лидерът на "Партия на свободата" каза, че ако бъде избран, ще затвори незабавно границите и в Холандия няма да влизат вече кандидати за убежище.
И въпреки че около 20 жени протестираха шумно със скандирания: "Вилдерс е расист, а не феминист", популярността на крайнодесният политик отново се повишава заради проблемите с мигрантите.
Прочетете още
- 20:00 Telegram група с интимни снимки на българки оцелява с години въпреки сигналите до ГДБОП
- 19:36 Трагедия край Казанлък: 18-годишен шофьор загина след тежка катастрофа
- 20:29 Скандал на АМ „Хемус": ТИР остана насред магистралата, защото... му свършило горивото
- 21:00 „Като умра, не искам да имам гроб...": жена от Храбрино разтърси мрежата