Двата лондонски гранда Челси и Арсенал се издъниха, отпадайки на 1/8-финалите в турнира за Купата на Лигата в Англия. Челси бе елиминиран от Сток Сити, губейки като гост с 4:5 след изпълнение на дузпи. Играчите на Жозе Моуриньо стигнаха само до 1:1 в редовното време срещу „грънчарите”. Джонатан Уолтърс (52) даде преднина на домакините, а в последните секунди на редовното време Лоик Реми (90+1) изравни. В продълженията Сток Сити игра в намален състав, след като Филип Бардзли бе изгонен в 93-ата минута, но и това не помогна на гостите да стигнат до успеха. При дузпите Еден Азар се превърна в големия грешник за „сините” от Лондон, пропускайки решителната дузпа. Диего Коста пък се контузи и бе заменен преди почивката, което най-вероятно ще го извади от сметките на Моуриньо за неопределен период. Сток Сити – Челси 5:4 след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията 1:0 Джонатан Уолтърс (52), 1:1 Лоик Реми (90+1) При дузпите: 1:0 Адам (вкарва) 1:1 Вилиан (вкарва) 2:1 Одемвинге (вкарва) 2:2 Оскар (вкарва) 3:2 Шакири (вкарва) 3:3 Реми (вкарва) 4:3 Уилсън (вкарва) 4:4 Зума (вкарва) 5:4 Арнаутович (вкарва) 5:4 Азар (изпуска) Шефилд Уендзи пък поднесе другата голяма сензация, след като отстрани Арсенал след убедителен домакински успех с 3:0. Рос Уолъс (28), Лукас Жоао (40) и Сам Хътчинсън (52) се разписаха във вратата на „топчиите”, пазена от титулярния им страж Петър Чех. Шефил Уензди – Арсенал 3:0 1:0 Рос Уолъс (28), 2:0 Лукас Жоао (40), 3:0 Сам Хътчинсън (52)