"Гледам много театър, опера и балет в Англия. Разликата между техните и нашите представления е смайваща. Давам си сметка, че в България съм постигнал много, но нямам усещане за успех - защото по света признанието и уважението са съвсем различни", сподели Владо Карамазов в "Десет" по Bulgaria оn air, цитиран от "Стандарт". Любимецът на публиката, който често отскача до Лондон, където живее и работи брат му, е категоричен - актьор се става само по призвание. "Не можеш да вземеш случаен човек от улицата и да го изпратиш на сцената. Професията се изучава и практикува. Първите 15 години са нещо като старт - изискват се търпение, характер и талант", твърди Владо. Според него едва 20 процента от хората, които завършват Академията, се реализират.
"Останалите се отказват - не защото им липсват дарби, а защото успехът е въпрос на късмет и воля. Аз се научих на дисциплина и на вкус в Народния. А се превърнах в актьор, благодарение на характера си". Карамазов е готов да спори за логиката в реформата на сценичните изкуства. "Последно смъкнаха цените на билетите, което превръща театъра в най-евтиното изкуство. Невъзможно е представление с жив контакт да струва 2, 3 или 4 лева. Винаги са ме учили, че ако шумиш в театъра, пречиш на актьорите и публиката. Проблемът не е във възпитанието, а в изграждането на навик за посещаването му".

Карамазов не робува на жанровете. "Смешното срещу трагичното ли? Хората предпочитат комичното, но това не означава, че то не е стойностно. Няма борба между театъра, телевизията и киното. Професията е разнолика. Ако екипът си струва, си заслужава да правиш всичко, за да трупаш опит и да покачваш нивото си.

Спектаклите със съвременна техника са страхотни - актуално е да се правят ужаси с много ефекти. Но театърът винаги остава класика", не се колебае Карамазов. Той и неговите авери Захари Бахаров и Юлиан Вергов са сред най-играещите в гилдията. Билетите за постановките на продуцентската им компания се харчат като топъл хляб. На "Спанак с картофи", "Арт" и "Дакота" винаги е препълнено.