Айфеловата кула е отцепена от военни и е обявена тревога в подножието й, предаде ТАСС, като се позова на кореспондента си в Париж.
Според някои френски медии в района се чула стрелба, но кореспондентът на ТАСС не потвърждава тази информация.
По-рано днес кулата беше затворена за посетители. Решението било взето от ръководството на обекта заради проблем с безопасността, припомня ТАСС.
"Полицията тук, при Айфеловата кула ни казва, че има сигнал за бомба. Районът е блокиран", написа в своя Twitter водещият на телевизия СNN Джейк Тапър.
Междувременно френските власти обявиха, че издирват втори човек, който е директно замесен в атентатите в Париж, предадоха Ройтерс и Асошиейтед прес.
Според неназовани френски представители анализът на случилото се в Париж на 13 ноември показва, че още един човек е бил замесен директно в атаките и сега той се издирва.
Седем нападатели загинаха тогава в Париж, а един беше обявен досега за издирване - Салах Абдеслам, чийто брат беше сред загиналите нападатели.
Според разследващите, три екипа са извършили атаките в Париж. Третият екип се предполага, че е стрелял по клиентите на няколко ресторанта в Париж.
Според френски официални представители вторият беглец, който се издирва, засега не е идентифициран, посочва АП, цитирана от БТА.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 14:00 Случаят „Балогун" показва колко тънка е границата между футбола и властта