Емблематичната скулптура "Рибарчето" се завръща в Цар-Симеонавата градина на Пловдив, откъдето беше открадната преди години. Бронзовата фигура красеше езерото, в което сега плуват златни рибки.
Местният парламент гласува 10 000 лева, с които да бъде направено копие на рибарчето в цял ръст. Има гипсова отливка на скулптурата, която се пази от наследниците на автора Коста Ламбрев. Копието ще пресъздаде едно към едно оригинала. Наследниците на Коста Ламбрев държат общината да обозначи кой е авторът на скулптурите "Хорото" в Цар-Симеоновата градина и на Паисий пред Пловдивския университет.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ