Пътническият самолет с 23 души, изчезнал в Непал по-рано днес, се е разбил в планини в централната част на страната, като всички на борда му са загинали, съобщи непалската полиция, цитирана от ДПА.
Обгорени отломки и тела са открити в планината Соли Гхоптебхир в окръг Миагди, заяви Бишва Радж Кхадка от непалската полиция.
Засега не е ясна причината за инцидента.
Почти всички пътници са били непалци. Имало е две непълнолетни лица, заяви полицията, както и двама чужденци - единият от Кувейт, другият от Китай.
Самолетът на авиокомпания "Тара еър" е изпълнявал курс от Покхара към Джомсом с 20 души пътници и трима души екипаж.
През май 2012 г. самолет, летящ от Покхара за Джомсом, се разби, при което загинаха 15 души. През май 2013 г. в района катастрофира друг самолет и загинаха 21 души.
Джомсом се намира в планините на Централен Непал. Към тази дестинация летят само малки самолети от туристическия град Покхара.
/БТА/
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат