Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет избира нов председател на Софийския градски съд. Двамата кандидати са Алексей Трифонов - съдия от Софийския апелативен съд и Евгени Георгиев от Софийския градски съд.
Георгиев се явява за втори път, след като през март нито той, нито другият кандидат тогава - Светлин Михайлов, събраха необходимите 8 гласа на колегията.
До момента ВСС изслуша Алексей Трифонов, който заяви, че ако бъде избран ще работи за това градският съд да бъде изнесен от Съдебната палата в нова сграда.
Трифонов добави и че не се чувствал политически зависим от факта, че преди години е бил член на Централната избирателна комисия от квотата на ДПС.
Предстои изслушването и на Евгени Георгиев, след което ще се премине към гласуване.
Най-големият съд у нас е без ръководител вече повече от година, след като през август 2017-а бившият му председател Калоян Топалов подаде оставка.
Прочетете още
- 19:05 Тина Ивайлова: Тези дни се случиха две много интересни неща
- 15:15 Мистерията падна: Стана ясно какво е причинило жестоките травми на Жанета Осипова ВИДЕО
- 18:00 Гледка, от която се подкосяват краката: Деца на ръба на покрив в Пловдив СНИМКИ
- 15:23 18-годишен с 10-месечен стаж зад волана оцеля, негов връстник е загиналият край Карлово