Бомба, за която властите смятат, че е била поставена от кюрдските терористи, е взривила полицейска кола в Югоизточна Турция, ранявайки най-малко 50 души – полицейски служители и цивилни, предаде Reuters, цитирана от "Фокус'. Загиналите са двама.
Колата е била паркирана край болницата в град Къзълтепе в турската югоизточна провинция Мардин в близост до сръбската граница.
На място са пристигнали линейки. Силите за сигурност са започнали операция по залавянето на терористите.
Миналото лято ПКК поднови своята въоръжена кампания срещу Турция. През деня четирима души загинаха при взрив на кола-бомба и в град Диарбекир.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО