Завърши ремонтът на дилатационните фуги на мостовото съоръжение при девети километър на АМ "Хемус", в района на с. Яна. Движението се осъществява без ограничения и в двете платна. По време на възстановителните дейности, които започнаха през септември, трафикът преминаваше двупосочно в едно платно, информира АПИ. Продължават ремонтните работи на долното строене на 5 виадукта на магистралата.
Пътноподдържащите фирми работят максимално мобилизирано, за да завършат предвидените дейности най-късно до средата на декември. Ремонтните дейности на съоръженията са необходими, за да се пътува по тях след това удобно и безопасно. За улеснение на трафика в ремонтираните участъци там, където е възможно в последния работен ден от седмицата - петък, има две летни за пътуване в посока София - Варна, а в неделя, когато хората се прибират има две ленти към София. Поради извършващите се ремонтни дейности е спряно движението на тежкотоварните камиони над 12 тона. Те минават по обходен път.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход