Нова Зеландия изпрати най-горещото си лято, откакто се води статистика, съобщават Франс прес и ДПА, позовавайки се на националната метеорологична служба.
През летния сезон в страната между ноември и февруари средната температура е била 18,8 градуса Целзий - с 2,1 градуса над средните стойности за периода между 1981 и 2010 г.
Това е най-високата стойност, отчетена откакто от 1909 г. се води статистика, и надвишава с 0,3 градуса досегашния рекорд от 18,5 градуса, отбелязан през 1934/1935 г., се посочва в доклад на Националния институт за изследване на водата и атмосферата.
Горещините са достигнали пика си на 30 януари в град Александра на Южния остров, където е отчетена най-високата температура от 38 години - 38,7 градуса. (БТА)
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив