8-годишно момиченце бе блъснато пред сградата на общината в Пазарджик. Инцидентът станал снощи около 18,20 часа на кръстовището между бел. „България” и ул. „Цар Шишман”. 50-годишна жена от Брацигово е ударила с лек автомобил „Фолксваген Голф” детето, докато пресичало на пешеходната пътека. То е закарано веднага в МБАЛ-Пазарджик. Прегледите показали, че има счупен крак, без опасност за живота е.
По първоначални данни леката кола е преминавала на зелен светофар, докато детето се отскубнало от ръката на баща си и предприело пресичане точно в този момент. Жената, шофирала колата, е тествана с дрегер, пробата е отрицателна. На мястото е извършен оглед, образувано е дознание.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил