Жена роди 12-ото си дете на тротоара на площада в град Баня. За щастие, историята е с щастлив край - и майката, и детето са живи и здрави.
Жената получила болки тази сутрин и тъй като нямало време да бъде преместена в болнично заведение, родила направо на улицата, разказа за Дарик кметът на град Баня Стамен Гешев.
"Родилката не е от Баня. Наскоро дойде да живее тук. Малкото ѝ име е Веска. Сутринта към 08:30 ч. са я забелязали хора на площада. Първо са извикали местни джипита и те са ѝ помогнали, тъй като е нямало време", обясни той.
Родилката, която е на около 40 години, има момченце.
Майката и детето са настанени в карловската болница УМБАЛ "Д-р Киро Попов".
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив