Жил Мюлер (Люксембург) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в София с награден фонд 463520 евро. Поставеният под номер 6 Мюлер пласира 19 аса при победата със 7:5, 7:6(4) над Ричардас Беранкис (Литва) след 109 минути игра. 32-годишният левичар от Люксембург взе първия сет с единствен пробив в края. Във втората част Беранкис, който в първия кръг елиминира в три сета българина Димитър Кузманов, успя да стигне до първия си пробив и поведе с 4:2. Той задържа аванса си до 5:4, когато сервираше за сета, но допусна две двойни грешки в гейма, а с това и пробив. Мюлер имаше мачбол при 6:5 и подаване на съперника, но не се възползва. Така се стигна до тайбрек, в който Беранкис поведе с 4:2 точки, но позволи на съперника си да спечели пет поредни разигравания, което се оказа решаващо. "Труден мач, особено във втория сет, когато малко загубих концентрация, направих някои грешки и трябваше да наваксвам. Щастлив съм, че успях да се върна и спечелих мача в два сета", коментира 42-ият в световната ранглиста тенисист от Люксембург. За място на полуфиналите той ще играе срещу поставения под номер 3 и 27-и в света Гийермо Гарсия-Лопес (Испания), срещу когото Мюлер има две загуби в два мача, макар и през 2009 година. "На една възраст сме, познавам го от дълги години. Той играе добре от основната линия. Стабилен е. Със сигурност ще бъде труден двубой", каза Мюлер, който все още търси първата си титла в турнирите на АТП. /БТА Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай