Резервата Маркиньос донесе точката на Пирин при гостуването на Ботев в Коматево. Бразилецът се разписа в последните секунди на продължението на срещата, за да оформи крайното 2:2 в мач от 31-ия кръг на А група.  Двубоят край Пловдив предложи истинска драма, като нападателят на Пирин Мартин Тошев откри за Ботев в последната минута на първата част, отбелязвайки си автогол, а в началото на второто полувреме се реваншира, изравнявайки. Звездата на домакините Тодор Неделев даде нова преднина на „канарчетата“ с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар в 88-ата минута. Последната дума в мача обаче бе за Маркиньос, който осигури точката за Пирин и продължи серията на „орлетата“, които нямата загуба в последните си четири мача в А група. Мачът на стадиона в Коматево започна равностойно, а първата възможност в двубоя бе за гостите от Пирин. Още в първата минута Даниел Златков фаулира противников футболист пред наказателното поле на Ботев, но Тони Тасев стреля неточно от прекия свободен удар. В 10-ата минута „орлетата“ бяха много близо до откриване на резултата, но главният рефер Таско Тасков отсъди несъществуваща засада. След грешка в отбраната на Ботев, Мартин Тошев бе изведен отлично отляво, но асистентът на Тасков вдигна високо флага си, сигнализирайки за засада. Въпреки това Тошев подаде към Тасев, който вкара топката в мрежата, а това му донесе жълт картон. Телевизионните повторения обаче показаха, че засада в ситуацията няма. Оттук нататък обаче, домакините от Ботев изцяло взеха инициативата в мача и успяха да създадат куп положения пред вратата на Красимир Костов, който показа класа и на няколко пъти предотврати откриване на резултата. Йордан Христов, Орлин Старокин и Лазар Марин имаха отлични възможности, но късметът им изневери. Футболистите на Пирин предимно се защитаваха и рядко поглеждаха към вратата на своя противник, а до края на полувремето Виктор Голас нямаше почти никаква работа. Преимуществото на домакините все пак даде резултат в последната минута на първата част, когато Ботев поведе в резултата. Тимът на Пирин капитулира след изпълнение на корнер, а в антигерой за „орлетата“ се превърна Мартин Тошев, който си вкара автогол. След центрирането от ъгловия удар, Наско Милев успя да отклони леко топката на близката греда, а това изненада Тошев, който с глава насочи коженото кълбо в собствената си мрежа. На почивката Наджи Шенсой направи двойна смяна в своя тим, пускайки в игра опитният Маркиньос и Даниел Генов. Този ход на специалиста като че ли освежи играта на гостите, като в първите минути домакините се прибраха в своята половина и предпочитаха да действат на контраатака. В 55-ата минута Ботев бе близо до удвоявана на преднината си. След добра атака, преминала през Юсеин и Тодор Неделев, Йордан Христов получи в наказателното поле и пробва изстрел по диагонала, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата. Коментирай