Областният управител Здравко Димитров се срещна с консула на Република Турция Алпер Акташ днес. След официалното представяне на г-н Акташ, двамата обсъдиха предстоящата визита на премиера Бойко Борисов с турския му колега Ахмет Давутоглу в Република Турция, както и намеренията им следващата среща между двамата премиери да се състои в град Пловдив.
За пореден път беше поставен въпросът за съкращаване на срока за издаване на визи за турските граждани.
Важна тема в разговора беше и бъдещето на летище Пловдив като задължителен фактор за град, избран за европейска столица на културата. Областният управител г-н Димитров и г-н Акташ бяха единодушни, че аеропортът има бъдеще и трябва да се развива, тъй като той е важен елемент от развитието на туризма и бизнеса в региона.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ