Хартум. Броят на загиналите при опит на военните в Судан да разпръснат седящия протест пред главния щаб на армията достигна до петима души, предава AFP, като се позовава на медици.
Двама „мирни протестиращи" бяха „убити от куршуми, изстреляни по заповед на Преходния военен съвет", заяви по-рано Централният комитет на суданските лекари в социалната мрежа „Туитър“.
В сутрешните часове на деня бе съобщено, че управляващият военен съвет на Судан използва сила в опит да разпръсне продължаващия седящ протест пред щаба на армията в Хартум.
„Сега се прави опит за разпръсване на седящия протест пред централата на армията със сила от военния съвет", бе казано в кратко изявление на Асоциацията на професионалистите от Судан, групата, която оглави национални протести, започнали през декември.

Превод и редакция: Тереза Герова