Джакарта. Един човек е убит, а десетки останаха затрупани след срутване на незаконна златна мина в Индонезия, съобщи Агенцията по бедствията на страната в сряда, предава AFP.
Спасителите на остров Сулавеси са тръгнали веднага да издирват оцелели сред отломките. Инцидентът е станал във вторник късно вечерта в северната част на острова.
До момента един човек е открит мъртъв, а 15 души са ранени. "Докато десетки хора са копаели злато в това място, изведнъж поддържащите греди са се срутили, почвата е нестабилна. Пресметнато е, че поне 60 души са затрупани в мината" се казва в съобщение на Агенцията по бедствията.
По официални сведения в сряда сутринта все още жертвите са отговаряли на призивите на спасителите, но не е ясно колко са останали живи.
Усилията да се евакуират жертвите са възпрепятствани от нестабилната почва, което е следствие от множеството дупки, направени от копачите.
В страната има множество нелицензирани златни рудници, в които почти не се прилагат необходимите мерки за безопасност и сигурност.

Превод и редакция: Ивелина Ватова