Благоевград. Броени часове остават до старта на второто издание на „Jumaya Stage Festival”. Това съобщиха от пресцентъра на Община Благоевград. Музикалното събитие е финансирано от Фонд „Култура“ към Община Благоевград.
На голямата сцена пред „Stage Bar” по време на двата фестивални дни ще бъдат представени едни от най-обичаните от публиката изпълнители.
В програмата ще вземат участие невероятните таланти от „Мерудия“, Акага, Д2 и Любо Киров, Echoo Balkan Samba, Fa Rock, Leontas, Sevi, Вокално студио „ФА ДИЕЗ“.
Мястото е паркинга пред Stage bar и Райфайзен банк на площад „Македония“ и парка пред сградата на НАП. Началният час е 19.00 часа, а датите са 7 и 8 юни.
Второто издание на фестивала предлага и неделно училище. В него участие ще вземат известни за България артисти. „Jumaya Stage Festival” предлага уъркшоп за деца и възрастни. Иван Шопов ще запознае хората с най-новите способи за създаване на музика. Евгени Господинов ще ни покаже пък техниките на пеене при деца и възрастни, които се занимават с рок музика.
Водещ на фестивала ще бъде изключителният Георги Кючуков - шампион на първото национално първенство по Стендъп.
По време на стрийт фестивала, жителите и гостите на Благоевград ще имат възможност да разгледат и закупят хендмейд артикули от арт базара, организиран от младият дизайнер Надежда Червенкова.