Бургас. Общинският съветник Живко Табаков внесе питане до председателя на ОбС-Бургас Костантин Луков относно изграждане на амфитеатъра в района на Лакомата спирка в к-с „Меден рудник“. Това съобщиха за Радио „Фокус“ - Бургас от пресцентъра на ПП ДБГ. По думите му по време на общественото обсъждане на бюджета за 2019 г., провело се на 11 януари в к-с „Меден рудник“, Общината е изнесла информация, че през тази година се предвижда да завърши проектирането на амфитеатъра в района на Лакомата спирка в к-с „Меден рудник“, Зона А. Според него същинското реализиране на проекта ще засегне търговците, стопанисващи преместваеми обекти в района. Голяма час от павилионите, които са над 30, ще бъдат премахнати във времето.
„Наемателите на обекта са силно притеснени от липсата на яснота около това кога ще бъдат официално уведомени, е трябва да ги напуснат. Преди известно време засегнатите са започнали събирането на подписка срещу премахването на обектите им срещу Лакомата спирка. В момента в нея са положили подписи 56 души, от които наематели и заети на трудов договор лица. Някои от тях развиват търговска дейност на това място близо 20 години и настоящото неизяснено положение създава у тях усещане за несигурност и непредвидимост на вложените инвестиции“, се посочва още в питането.
„С оглед на сериозното изпитание, пред което е поставен малкият и средният бизнес в града, не само в тази ситуация, и на основание чл. 72 по ПОДОСВОАОБ, отправям настоящото питане по актуален въпрос, представляващ обществен интерес както следва:
1. На какъв етап от изграждането се намира амфитеатърът в района на Лакомата спирка в к-с „Меден рудник“?
2. Кога се предвижда да започне и завърши реализирането му?
3. Откъде ще бъдат осигурени средства и какви са прогнозните стойности на проекта?
Желая да ми бъде предоставен писмен отговор като си запазвам правото той да бъде оповестен и устно по време на редовното заседание на Общински съвет – Бургас, което ще се проведе през месец март 2019 г. в залата на НХК. Прилагам и копие от събраната подписка“, пише още общинският съветник Живко Табаков.