Посетителите на фестивала ще чуят на живо премиера на част от парчетата в предстоящия трети албум на обичаната бургаска група „Силует“. Още една група със силно женско присъствие ще излезе на бургаската сцена на плажа за първи път. Това е група „SEVI“, които ще потопят присъстващите в света на хеви-рока с оригиналната си музика.
Момчетата от „SAINT ELECTRICS“ ще представят музиката си в малките часове на 1 юли. Група „REWIND“ ще представи на бургаския плаж най-новите си авторски песни. Ще участват и местните групи „RED LIGHT DESTRICT PROJECT“ и „ФЕНИКС“.
Летният рок фестивал „Джулай морнинг“ в града се организира за осма поредна година от Община Бургас и фронтмена на рок група „Силует“ - Марияна Добрева.