Бургас. Районната прокуратура внесе искане за постоянен арест на мъж, обвинен за хулиганство и сбиване в заведение в Приморския парк. Това съобщиха от пресцентъра на Районна прокуратура – Бургас. Прокуратурата задържа за срок до 48 часа и внесе в съда искане за налагане на мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо Петър П.
Обвинението е за това, че на 29 август 2018 г. в град Бургас в питейно заведение в Приморския парк, при условията на опасен рецидив и в съучастие като съизвършител с още три лица, нанесли множество удари с ръце и крака, като замеряли с маси и столове, като с тези действия причинили леки телесни повреди на двама души, като деянието по своето съдържание се отличава с особена дързост.
Петър П., който се укриваше, е установен днес от служители на ОДМВР – Бургас. Очаква се Районен съд – Бургас да насрочи час на заседанието.