Благоевград. Благотворителната кампания „Приятели, наши връстници гладуват. Да спрем това“, осъществена съвместно с Православния информационен център, протече много добре. Това каза за Радио „Фокус“-Пирин д-р Теменужка Любенова, председател на Общински съвет по наркотичните вещества (ОбСНВ)-Благоевград. Тя посочи, че са били събрани почти 2 тона дълготрайни хранителни продукти.
„Бяха събрани брашно, олио, ориз, захар, леща, боб, макаронени изделия, вафли, шоколади, сладкарски изделия и консерви. В тази благотворителна инициатива се включиха изключително много доброволци, студенти и ученици. Особено активни бяха ученици от Професионална гимназия по икономика „Иван Илиев“, Второ ОУ „Димитър Благоев“, Трето ОУ „Димитър Талев“, Осмо СУ „Арсени Костенцев“. Ученици от СУИЧЕ „Св. Климент Охридски“ организираха базар и със събраните средства съответно закупиха продукти за кампанията“, подчерта председателят на организацията. Тя допълни, че тази година местните пчелари от Сдружение „Пчела 2018“ са се погрижили за част от децата да има бурканче мед, домашно производство. Д-р Любенова добави, че анонимен дарител пък е добавил към част от пакетите шалчета, сапуни и шампоани, за учениците от Благоевград.
„Радвам се, че много от дарителите са хора с огромни сърца, хора, които дадоха милосърдието си, за да зарадват страдащите и бедните хора в Благоевград. За съжаление има семейства, които не могат да си позволят да си купят лекарства и да си осигуряват ежедневно нормална храна за семейството. Част от тези семейства са точно на хора, които имат деца, зависими към наркотици и дрогата е опустошила абсолютно всичко“, коментира тя. Д-р Теменужка Любенова подчерта, че чрез кампанията е оказана помощ на 62-ма ученика от Благоевград и на повече от 100 бедни и страдащи семейства, както и на самотни болни хора.
Натали СТЕФАНОВА