Анкара. Министърът на външните работи на Турция Мевлют Чавушоглу заяви, че „Анкара ще продължи разговорите със САЩ за създаването на зона за сигурност в Сирия”, предаде информационната агенция ДХА.
Това изявление обаче предизвика сериозни възражения от националистите – коалиционен партньор на управляващата Партия на справедливостта и развитието (ПСР) на президента Реджеп Тайип Ердоган.
„Така наречената зона за сигурност не е нищо друго освен един тампонен район. Ако ние дадем разрешение за нея; предупреждавам всички, че ще се случи точно това, което стана в Ирак след Втората война в Залива.”, предупреждава генералният председател на Партията на националистическото движение (ПНД) Девлет Бахчели, цитиран от ДХА.

Превод и редакция: Георги Димов