Берлин. През последната година в редиците на Бундесвера са разкрити седем екстремисти, съобщава националният ежедневник Die Welt, като се позовава на медийни доклади, цитирали данни от германското военно разузнаване.
Съгласно разпространената информация, органите са разобличили четирима десни екстремисти и трима ислямисти. След серия от дисциплинарни процедури повечето от тях са напуснали служба.
Според доклад на военното разузнаване през миналата година в армията са регистрирани 270 случая на десен екстремизъм, т.е. с близо сто по-малко в сравнение с 2017 г. За сметка на това обаче са налице повече случаи на предполагаем ислямизъм: ако през 2017 г. те са били 46, то през 2018 г. са достигнали до 50. Пада броят и на предполагаемите райхсбюргери – от 36 на 20, както и на левите екстремисти – от 12 на два. Случаите на заподозрени за „чуждестранен екстремизъм“ се увеличават от 22 на 35.


Още военни новини четете в специализираното издание на Фокус "Военни известия".

Превод и редакция: Тереза Герова