Скопие. До 10:00 часа местно време (11:00 българско време) от регистрираните 1 808 121 граждани са гласували 6,31% от регистрираните в избирателните списъци, т.е. 99,192 гласоподаватели. Това информира Държавната избирателна комисия на Северна Македония на първата пресконференция в рамките на втория тур на президентските избори в югозападната ни съседка, съобщава скопското електронно издание МКД.
Най-висока избирателна активност е регистрирана в Крива Паланка (14,91%), Демир Капия (13,24%), Кратово (12,46%) и Берово (11,06%). Най-ниска е била във
Врапчище (1.16%), в Дебър (1.29%) и в Богоево (1.31%).
Говорителят на ДИК, Люпка Гугучевска, заяви на пресконференцията, че гласуването протича спокойно и без прекъсване.
Що се отнася до гласуването в дипломатическите и консулските представителства на страната в чужбина, в общо 398 открити избирателни секции са гласували 828 души от 1 781 регистрирани като имащи право на глас.


Превод и редакция: Тереза Герова