Атина. „Изцяло подкрепям правителството да завърши работата си. Съзнателно се държа на разстояние от политическите игрички и ще продължа политическата си кариера със сериозност, отговорност и в полза на националния интерес“, заяви министърът на туризма на Гърция от партия „Независимите гърци“ Елена Кунтура в понеделник пред гръцката държавна агенция ANA-MPA във връзка с излизането на АНЕЛ от управляващата коалиция и предстоящия вот на доверие към правителството на премиера Алексис Ципрас.
„Искам да е ясно, че не преговарям за гласа си и ще избирам по съвест“, посочи още политикът.
Кунтура изтъкна, че правителството е работило усилено за излизането на Гърция от меморандума и финансовите програми и тя не може да позволи да бъде спрян пътя на страната към растеж и благоденствие и жертвите на гръцкия народ да бъдат напразни.
„Още повече, че не можем да дадем правото на тези, които са отговорни за унищожаването на Гърция, да причинят дастибилизация на правителството на страната“, завърши министърът.

Превод и редакция: Иван Христов