Бившият кандидат за републиканската номинация за президент и сенатор от щата Юта обвини Тръмп в липса на смиреност, честност и почтеност, но не призова за свалянето му от власт.
Ромни се съсредоточи върху образа на президента, който се появява от доклада на специалния прокурор Мюлер за намесата на Русия на изборите през 2016 година, като заяви, че е прекарал два дни да чете преработената версия на доклада. В неделя Ромни заяви, че констатациите му във връзка с доклада са „обезпокоителни и притеснителни“, но той не смята, че е време конгреса да призове за отстраняване от длъжност на президента.
„Аз не мисля, че има всички елементи, които са необходими, за да се докаже възпрепятстване на правосъдието“, заяви Ромни.
Разследването на Мюлер не откри доказателства, че Тръмп или негови сътрудници са се договаряли тайно с Русия, но изложи 11 случая на евентуално възпрепятстване на правосъдието от страна на Тръмп или негови сътрудници по време на кампанията и посочи, че конгреса трябва да реши как да процедира. За разлика от него главният прокурор Уилям Бар посочи в своето резюме на непоказания доклад на Мюлер, че Тръмп не е възпрепятствал правосъдието.
Критиката на Ромни по отношение на Тръмп дойде един ден, след като Амаш стана първия републиканец, който призова за отстраняване от длъжност на президента. В поредица от съобщения Амаш заяви, че доклада на Мюлер е показал, че „президентът Тръмп е участвал в конкретни действия и модел на поведение, които отварят вратите за импийчмънт“.
Превод и редакция: Светлин Божков