Добрич. Регионален исторически музей - Добрич работи по много образователни програми, които съпътстват мероприятия на музея. Това заяви Ивелина Романова, специалист в Регионален исторически музей – Добрич, по време на литературната среща в Дом-паметника „Йордан Йовков“ за представяне на книгата „Васил Левски - по спомени на Васил Караиванов, първи братовчед на Апостола“, предаде кореспондентът на Радио „Фокус” – Варна. В срещата се включиха домакините от литературния музей, педагози, ученици, областният управител на Добрич Красимир Кирилов и потомци на Левски.
Една от образователните програми в музея в добруджанския град е посветена на Апостола. Целта на образователните програми е по един съвременен, интерактивен начин младите хора да се запознаят и да научат повече за културно-историческото наследство както на своя роден край, така и на България. Деца и младежи разглеждат музейни сбирки, присъстват на презентации или лекции, а след това се включват в рулеви игри за по-малките. Всички тези занимания, по думите на Ивелина Романова, правят музея приятно място не само за знания, но и за преживявания. На интернет страницата на Регионален исторически музей – Добрич е публикувана пълна информация за образователните програми от различните курсове – начален и среден. Темите са разностранни - „Късчета памет за Добруджа”, Клуб „ Баба и внуче” - „Бабините гозби” – традиционни и обредни гозби, „Шарена черга” – домашни занаяти; тъкане на черга, бродиране на дреха , природа (работа на терен - Каньона „Суха река”, резерват „Яйлата“, нос Калиакра), археология и много други.
Заниманията се провеждат на открито, във Възрожденското училище, в ателиета и под формата на експедиции. Работи се по заявки от отделните училища.
Жулиета НИКОЛОВА