През четирите години, в които съществува Музеят на фотографията освен казанлъчаните Александър Иванов и Кольо Пейчев, изложби правят доц. Петър Абаджиев, Начо Каменов – Кубето, проф. Цочо Бояджиев с Юри Трейман, Гаро Кашишян, младите майстори Явор Мичев и Христо Свинаров.
В музея гостуват с изложби и изявени автори от чужбина. Сред тях – най-награждаваният за 2014 г. фотограф Марко Бертолини, Рикардо Дзиполи, Милиян Неделкович, Пиер-Етиен Же и др.
За четири години в музея са открити над 80 изложби, шест от които на открито, стотици експонати, две книжни издания, три издания на Фотопленера „В Долината на розите“ през юни и „Артфест Мултимедия“ в Тракийските празници. Музеят на фотографията в Казанлък е единствен по рода си у нас културен институт. Създаден е от Община Казанлък по идея на Браншовото сдружение на фотографите в града.
Идеята назрява дълго. Тя се ражда още преди десетина години като мечта на казанлъшкия фотограф-художник Бедрос Азинян, но е приета присърце от местното управление при идването на кмета Галина Стоянова. „Причините са основателни – Казанлък е сред първите български градове, в които фотографията стъпва, идвайки от Западна Европа и Русия. Най-ранните сведения за фотоснимки от града и региона са от края на 60-те години на 19-и век, когато тук пристига да работи отец Хрисант Рашов, запечатал в обектива си и тогавашното настоятелство на читалището на възрожденска Шипка, семейството на Ганчо Павлов Пипалов”, подчерта Стефан Папукчиев.
Над 160 са дарителите на Музея на фотографията от България и чужбина.
Вече е факт и Първия фотосалон на казанлъшките фотографи, организиран в края на 2018 г. с намерението, да се превърне в традиция.
Славяна ГАЙДАРОВА