Полицейски служители ще има във всички храмове в градовете, както и в по-малките населени места, където ще има служби за Великден.
На територията на областта се провежда специализирана операция съвместно с „Икономическа полиция“ и „Криминална полиция“, както и с екипи на местната дирекция на Българската агенция по безопасност на храните. Извършват се проверки на тържища и в магазинната мрежа за качеството на месето, яйцата и другите хранителни продукти. Следи се и за нерегламентирано на клане на животни.
Тази година по време на великденските празници ще се проверя и за нерегламентирана търговия със свещи извън храмовете. Ще има и полицейски екипи, които ще следят за неправилно пресичащи пешеходци.
Людмила ЙОРГОВА