София. Разчитам на ползотворно сътрудничество с Радио „Фокус“ по важните за Ловеч и гражданите въпроси. Това каза за дневния блок „Добър ден“ на Радио „Фокус“ Корнелия Маринова, кмет на Ловеч. Тя поздрави Радио „Фокус“ , чиято програма от днес звучи на територията на града и района на честота 101.2 MHz. „Изключително сериозна и позитивна за гражданите е тази ваша инициатива. Ние имаме над 10 честоти на радиостанции, които предават, но ако акцентът, който вие ще поставяте, ще бъде върху местните събития, мисля, че много лесно ще бъдат спечелени нови слушатели. Още повече, че Радио „Фокус“ е сред националните информационни лидери, затова и за нас е изключително важно това, че ще звучите и в Ловеч“, каза Корнелия Маринова.
Тя добави, че медийте са един изключително сериозен сътрудник, партньор и коректив за местната власт, защото винаги дават основание човек да се замисли.
Кметът на Ловеч подчерта, че един от приоритетите, заложени в новия бюджет на община Ловеч, е целенасоченото привличане на инвестиции, което е важно за осигуряването на устойчиво икономическо развитие. „Образованието е също важен приоритет за общината, инфраструктурата и услугите, всичко което се предоставя на гражданите – качествено обслужване и оптимизация“, допълни Маринова.
„Данъчната политика през целия този мандат е била свързана със запазване размера на таксата за битови отпадъци и неувеличаване на данъците, освен в случаите, когато трябва да бъдат предприети изискваните от закона действия“, добави още тя.
Маринова заяви още, че в ОП „Региони в растеж“ Ловеч е в процедура на избор на изпълнител за социално жилище, в което ще бъдат построени жилища за хора, които са в тежко социално положение.
Росица АНГЕЛОВА