Там, обаче, той не се срещна с никой американски държавен служител, пише прищинският всекидневник Bota Sot, а политическият анализатор Фаик Красничи твърди, че Вашингтон игнорира косовския премиер заради лошата работа като цяло, не само заради митата, наложени на Сърбия.
Коментирайки посещението на Харадинай в Съединените щати, Красничи казва, че е факт, че премиерът на Косово е пребивавал частно в Америка.
„Когато отидете в САЩ и няма да срещнете с нито един американски държавник, независимо дали става дума за обикновени служители, това означава, че сте отишли частно или на туристическо пътуване. Това посещение на министър-председателя Харадинай в Съединените щати беше само по една причина, да се запушат устите, след като искането за виза беше отхвърлено в края на миналата година и не замина за Молитвената закуска. Веднага след като пристигна в Съединените щати, Харадинай си направи снимка до прозореца на хотела, в който е отседнал“, подчерта Красничи.
Той смята, че Харадинай е отхвърлен като цяло от Съединените щати поради „лошото управление на Косово“, а не само поради наложените мита върху продуктите от Сърбия.
„Министър-председателят Харадинай не трябва да фантазира и да разказва приказки. Ако САЩ го игнорират, това не означава, че то се дължи само на таксите на продуктите от Сърбия, но и защото не прави нищо в Косово“, смята Красничи.
Превод и редакция: Калоян Пенков