Люблянският „Дневник“ заключи, че след месеци на мирни протести протестиращите преминаха „чувствителната линия“ между демократичното право на мирно изразяване на несъгласие с правителствената политика и нахлуването в държавната телевизия.
„Ако някой може да бъде доволен от развитието на събитията по улиците на Белград, това е сръбският президент Александър Вучич. С малката си националистична, малко космополитна, малко проевропейска и малко про-руска, но напълно прагматична политика, той е много по-голям гарант за относителния мир на Балканите, отколкото сръбската опозиция, в която се събират партии с различна ориентация и чиято единствена точка на консенсус е омразата към Вучич. Такава опозиция не предлага нищо, което сърбите вече нямат под властта на Вучич“, пише „Дневник“.
В коментар, озаглавен „Сръбско показване на мускули“, мариборският „Вечер“ смята, че демонстрациите, които са преминали в бурни протести, показват, че и двете страни губят нервите и стягат мускулите, което не е добре за цялата страна. В текста, посветен на Сърбия, възниква въпросът защо Европейският съюз мълчи.
„Вучич направи няколко отстъпки на протестиращите, които нахлуха в РТС, и е готов да разговаря с гражданското общество, но не и с опозицията, която е представлявана от „националиста" Бошко Обрадович и левицата на Бошко Стефанович. Сръбският президент е изправен пред проблеми и следователно прилага тактиката разделяй и владей. На фона на събитията се случват много по-големи неща и това е опитът на ЕС тайно да проправи пътя за споразумение между Белград и Прищина. Ето защо мълчат в ЕС“, отбелязва „Вечер“.
Люблянският „Дело“ в коментар на тема „Когато на сръбските противници се дават крила“ предупреждава, че протестите могат да навредят на Сърбия в международен план. Вестникът сравнява Вучич с Йосип Броз Тито според присъствието му в медиите и посочва проблема с безработицата в Сърбия, ниските заплати и дори по-ниските пенсии.
Превод и редакция: Калоян Пенков