Протестиращите, обаче възразиха срещу премахването на бункерите, тъй като, според тях това ще развърже ръцете на собственика и той ще започне по-скоро да строи в парка. Затова хората настояха тези съоръжения да бъдат актувани от държавата и да останат нейна собственост. „Не може в частен имот да актуваме, но е факт, че ги няма в архивите“, каза областният управител. На отварянето на бункерите се появи и районният кмет Ральо Ралев, който обясни, че два-три пъти са възстановявали вратите, които са били разбити, въпреки че е частна собственост. Това е било правено ,тъй като бункерите са били използвани като тоалетна, вътре са били намирани и спринцовки. Той също потвърди , че бункерите не се водят ничия собственост, не са и на собственика от Мулдава. По същия начин е и тоалетната в парка, която единствена е извън собствеността, която е закупена от него.
От Инициативния комитет на протестиращите заявиха, че са проучили и според тях тези бункери ги има в най-стария ПУП, от 1965 година, в който пише, че те са принадлежали на казармите на полка и представляват ПРУ - противорадиационно укритие. Според тях не може в най-стария ПУП да го има, а сега да не се води никъде. Затова те настояха пред областния управител бункерите да се актуват като държавна собственост, което според тях ще попречи парка да бъде застроен.
„Напълно ще ви съдействам парка да бъде запазен“, каза областният управител Здравко Димитров. Той каза, че също ще има среща с кмета на Пловдив и ще се запознае с документите за предназначението на земята, където се намира парка. Хората го информираха, че документите са много объркани, че няма съответствия между ПУП, ОУП и кадастрални карти. „Ако наистина са толкова объркани тези документи, има си прокуратура, която да ги вкара в ред“, каза Здравко Димитров.
„Искаме си парка“, викаха децата от квартала, които бързо се насъбраха около представителните лица.
Цветана ТОНЧЕВА