Брюксел/Будапеща. Водещият кандидат на Европейската народна партия (ЕНП) за поста председател на Комисията Манфред Вебер заплаши с изключване политическата сила, водена от унгарския министър-председател Виктор Орбан – ФИДЕС, отбелязва Politico в европейската си редакция.
„Всички опции са на масата, особено възможността за изключване и за бъдещия ни път без ФИДЕС“, заяви Вебер пред репортери в родния му град във федералната германска провинция Бавария.
От редакцията припомнят, че по-рано председателят на ЕНП Жозеф Дол съобщи, че партията ще вземе решение за изгонването на ФИДЕС в рамките на среща, която ще се проведе на 20 март. Съответното гласуване ще се състои, след като са внесени искания от 12 партии, представляващи девет страни, поясни Дол.

Превод и редакция: Тереза Герова