„Всички договори имат срок на валидност 100 години, с изключение на Букурещкия договор, който не престана да важи през 2013 г. Настоящият Договор с Гърция е само анекс към това споразумение, още по-лош. Вярвам, че все някой съдебен орган в Македония ще се осмели да анулира тези неща, защото не е едно, много са. Имаме незаконно избран председател на парламента, което означава, че всички решения са незаконни. Това споразумение беше подписано от двама министри, законите без подпис от президента всъщност не са закони... Все някои нормална съдебна власт може пред институциите на света да отмени споразумението за името. Бих преговарял и още 30 г., поне няма да спра, докато не получа нещо, което да ме задоволи“, подчерта Михайловски в интервю пред местната телевизия „Алфа“, цитирано от изданието.
Агенция "Фокус" припомня:
Букурещкият договор, сключен на 28 юли (10 август по нов стил) 1913 г. между Румъния, Сърбия, Черна гора и Гърция, от една страна, и България, от друга, е един от двата договора (наред с Цариградския), които слагат край на Втората балканска война.
България е принудена да отстъпи Южна Добруджа на Румъния и да се откаже от претенциите си към Македония. Съгласно договора, Сърбия получава Вардарския, а Гърция – Егейския дял на областта. За България остават Пиринският край и Западна Тракия.
Превод и редакция: Тереза Герова