Сеул. Лидерът на Северна Корея Ким Чен-ун ще се срещне с руския президент Владимир Путин в четвъртък, съобщават държавни севернокорейски медии във вторник, а според информация на руско издание двамата ще разговарят във Владивосток, предава Reuters.

Визитата е част от усилията на Ким Чен-ун да получи международна подкрепа за своите планове за икономческо развитие на страната след провала на втората среща на върха между него и Доналд Тръмп през февруари във Виетнам, когато не успя да убеди американския президент да смекчи санкциите срещу Пхенян.

Във вторник Централната телеграфна акенция на Корея (ЦТАК) съобщи, че срещата ще е скоро, без да дава повече подробности за времето и мястото, а руският вестник „Комерсант“ обяви, че тя е насрочена за вторник във Владивосток, като се позова на двама източници, участващи в процеса на подготовка на срещата.

Все още няма официално потвърждение от Кремъл, но говорителят Дмитрий Песков заяви пред журналистите в понеделник, че Путин и Ким ще се срещнат до края на април.

В неделя във Владивосток е забелязан главният съветник на севернокорейския лидер Ким Чан-сон, съобщава южнокорейската агенция Yonhap.



Превод и редакция: Иван Христов