Френският президент осъди насилието по време на митингите. По думите на Макрон, тези престъпления не са оправдани.
Държавният глава заяви, че смята гнева за „справедлив“, но никой гняв не оправдава нападенията срещу полицейски служители, разрушаването на търговски обекти.
Той заяви, че иска да види Франция, „където може да се живее и работи достойно“.
„Ще поискам правителството и парламентът да направят необходимото, за да можем да живеем по-добре благодарение на нашата работа от началото на следващата година. Минималната заплата ще се увеличи с 100 евро на месец от 2019 г.“, добави френския лидер.
Сред предложените от френския президент мерки са плащането от предприятията на годишен бонус на служителите, премахване на увеличението на вноските за задължително социално осигуряване на пенсионери, получаващи по-малко от две хиляди евро.
Министър-председателят ще представи предложените от държавния глава мерки за преодоляване на кризата пред депутатите.
Превод и редакция: Калоян Пенков