След това изданието се спира на църквата на Свети петнадесет тивериополски мъченици в Струма. Съобщава се, че датира от 9-ти век, посветена е на петнадесетте мъченици. Основна информация за творбите на светите петнадесет мъченици идва от Житието на Охридския архиепископ Теофилакт Охридски.
В двора на църквата имало израснало дърво над гробовете на мъчениците. „Скопие 24“ пише, че местните хора почитали това дърво като свещено, а по време на османското робство, когато искали да отрежат дървото, голямо нещастие достигнало хората.
От медията намират място и за българската църква „Света София“ в София. За нея пишат, че датира от 4 век и че е една от най-старите в града. През 14-ти век, по самата църква е кръстено и името на град София. По време на Османската империя тя е превърната в джамия, а църквата е построена върху основите на няколко стари църкви от времето на римския град Сердика.
Друга църква, която е поместена в публикацията на електронното издание, е църквата на Света Богородица Левишка. Съобщава се, че този храм на Сръбската православна църква е посветен на Богородица Левишка. Намира се в Призрен и е седалище на Призренската епископия. Построен е през 10-ти век като базилика в стила на византийската архитектура и е посветен на Успение на Пресвета Богородица.