Сливен. Пътните настилки в Сливенска област са нормално проходими. На територията на цялата област движението е натоварено, съобщиха от Областното пътно управление.
Затворени за тежкотоварни автомобили над 10 т целогодишно са проходите Твърдишки и Вратник. В участък от прохода Твърдица – Елена движението се осъществява в едната лента заради ремонт. Котленският проход е отворен за всички превозни средства. Опасност от падащи камъни има по пътя Сливен – Ичера – Градец.
Временни са ограничения за движение са въведени по някои пътища в областта. Движението по пътя Бероново – Градец в участъка от Садово до село Градец, от км 9+645 до км 13+042, е ограничено за МПС над 12 т поради намалена носимоспособност на мостово съоръжение на км 10+868. Движението по пътя Сунгурларе – Пъдарево в участъка от село Чубра до село Пъдарево е ограничено за МПС над 12 т поради намалена носимоспособност на пътня в участъка в област Бургас. Срокът за приключване на двата ремонта е 31 март.