Албена. Футболната легенда и настоящ член на Изпълнителния комитет на БФС Емил Костадинов ще изтегли жребия за Евро 2019 за девойки до 17 години. Официалната церемония, насрочена за 11:30 ч. на 5 април ще бъде водена от телевизионната водеща и Мис България 2006 Славена Вътова. Събитието ще се проведе в хотел „Фламинго Гранд“ в КК „Албена“ и на него освен делегации на отборите-участници, ще присъстват и представители на градовете-домакини и футболните клубове, чиито стадиони ще приемат мачовете от първенството.
Четири години след изключително успешно организираното Европейско първенство за юноши до 17 години, България за втори път ще приеме голям форум на Стария континент - от 5 до 17 май ще бъде домакин на Европейското за девойки до 17 години.
Националният отбор на България получава право на участие като представител на страната-домакин, а компания ще му правят седемте най-добри тима в Европа. Честта да ги приемат пък ще имат Добрич, Каварна и Балчик, и курортен комплекс „Албена“.
Участие в шампионата ще вземат отборите на България, Англия, Холандия, Испания, Германия, Португалия, Дания и Австрия. Те ще бъдат разпределени в две групи по четири отбора. Първите два от всяка група пък ще продължат напред по пътя към европейската титла, чийто нов носител ще се определи във финала на 17 май в КК „Албена“.