Скопие. Моята концепция за бъдещ президент е да се помирим като общество - сложни отвътре с отворени врати за европейска интеграция, нека продължим с големи стъпки напред , заяви кандидатът за президент Стево Пендаровски снощи на митинг в община Гази Баба.
„Знаете, че няма страна, която да може да реши проблемите си, които са предимно социално-икономически, ако не е част от Европа. Затова поехме отговорност и взехме трудни решения. Тъй като не мислехме за политическия рейтинг, ние се погрижихме за по-добро бъдеще за Република Северна Македония и затова ще продължим, каза Пендаровски.
Той заяви, че Гордана Силяновска и ВМРО-ДПМНЕ нямат никакви планове, освен да се върнат обратно заради криминалното богатство на отделни личности и затова, казва Пендаровски, трябва да оставят тези, които работят в полза на гражданите, да продължат напред.
В отговор на въпросите на гражданите, Пендаровски подчерта, че той, като президент, ще представлява интересите на всички граждани, независимо от тяхната етническа, религиозна, национална или политическа принадлежност.
- Във всяко мое действие, изявление и политическо решение ще отразява многоетническата реалност на страната ни. Защото наистина възнамерявам да бъда президент на всички граждани, независимо от това към коя религия, нация или политическа партия принадлежат. Така че нека да вървим напред заедно, призова Пендаровски.

Превод и редакция: Юлиян Марков