Москва/Вашингтон. Демократът е заемал поста министър на жилищното строителство и градското развитие в администрацията на Барак Обама и е бивш кмет на град Сан Антонио, щатът Тексас. Заявлението му да се кандидатира на изборите през 2020 година за президент на САЩ е било предавано от всички централни телевизии в страната в събота, съобщава руската ТАСС.
Кастро е брат на конгресмена от Камарата на представителите Хоакин Кастро, от щата Тексас, който предложи да се въведе забрана за американците да работят каквото и да било във връзка с държавния дълг на Руската федерация.
Експертите определят като вероятни претенденти за президентския пост сенатора от Масачузетс Елизабет Уорън, бившия конгресмен Бето О’Рурка, сенатора от щата Върмонт Бърни Сандерс.
59-тите избори за президент на САЩ ще се проведат на 3 ноември 2020 година.
Превод и редакция: Ивелина Ватова